آرشیو

راه های جلوگیری از حملات سایبری

راه های جلوگیری از حملات سایبری

راه های جلوگیری از حملات سایبری

(2)

پیشگیری از آسیب و تهدیدات فضای مجازی بی‌تردید از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی والدین در فضای مجازی است. الزامی است که جوانان از انضباط رفتاری در فضای مجازی برخوردار باشند. منظور از این اصطلاح، رعایت آداب صحیح به هنگام ارسال ایمیل، پیامک و هر نوع دیگری از پیام‌رسانی الکترونیکی می‌باشد. پیام‌های بسیاری ممکن است بصورت اشتباهی ارسال شود یا از آنها برداشت نادرستی شود و موجبات شرمندگی، تحقیر و حتی سو استفاده از ارسال یا دریافت کننده را فراهم آورد.

شنبه 20 مهر 1398
جاسوسی از سیم کارت

جاسوسی از سیم‌کارت‌های موبایلی

جاسوسی از سیم کارت

(14)

آسیب‌پذیری جدیدی به نام SimJacker در سیم‌کارت‌ها می‌تواند به مهاجمان راه دور اجازه دهد تا گوشی های هدف را به‌خطر انداخته و فقط با ارسال پیام کوتاه، به جاسوسی بپردازند.

شنبه 6 مهر 1398
اختلال اینترنت

اختلال اینترنت در کشور افزایش یافته است

اختلال اینترنت

(9)

در ایران ما، سال‌ها قبل یکی از دلایل رایج در خصوص علت قطعی اینترنت، کوسه‌ها و لنگر کشتی‌های خلیج فارس بودند! اما حالا زمانه عوض شده و دیگر به راحتی نمی‌توان قطع شدن اینترنت را به موجودات بی‌زبان ربط داد!

شنبه 6 مهر 1398
باج افزارها

‫ محافظت سیستم در برابر باج‌افزارها

باج افزارها

(18)

‫باج‌افزار یک نوع نرم‌افزار مخرب (بدافزار) است که تمام داده‌ها را روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه رمزگذاری کرده و دسترسی مالک آن‌ها را به این داده‌ها مسدود می‌کند. هنگامی‌که این آلودگی اتفاق می‌افتد، قربانی پیامی دریافت می‌کند که در آن دستورالعمل‌های چگونگی پرداخت باج (معمولاً در بیت کوین‌ها) ارائه ‌شده است. فرآیند اخاذی اغلب شامل محدودیت زمانی برای پرداخت می‌شود. پرداخت جریمه باید کلید رمزگشایی را به قربانی بدهد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد.

شنبه 22 تير 1398
تهدیدات واتساپ

هشدار ! مراقب این پیام‌ها در واتس‌اپ باشید

تهدیدات واتساپ

(19)

حملات فیشینگ یکی از متداول‌ترین و آسان‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی است.

شنبه 15 تير 1398
حملات سایبری به ایران

وزیر ارتباطات: ۳۳ میلیون حمله سایبری را خنثی کردیم

حملات سایبری به ایران

(15)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس‌نت- و یک‌جانبه‌گرایی-مثل تحریم‌ها- مواجهیم.

نه یک حمله، بلکه در سال گذشته 33 میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آن‌ها صورت نگرفته، هرچند تلاش‌های زیادی می‌کنند.»

شنبه 15 تير 1398
تحریم تجهیزات فایروال و شبکه

استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل مواجه شد

تحریم تجهیزات فایروال و شبکه

(10)

مرکز ماهر در اطلاعیه ای در خصوص مشکلات پیش‌آمده برای استفاده از تجهیزات UTM در ایران توضیح داد و آن را ناشی از اعمال تحریم های شرکت مادر علیه ایران، عنوان کرد

شنبه 15 تير 1398
تاثبر امواج بر روی سلامتی انسان

تشعشع امواج الکترومغناطیسی دکل مخابرات و امکان سرطان

تاثبر امواج بر روی سلامتی انسان

(10)

انسان مدرن با دور شدن از زندگی در طبیعت و روی آوردن به زندگی در محیط ‌های شهری هر روزه خود را در معرض انواع مواد شیمیایی، امواج الکترومغناطیسی و انواع تشعشع و القاء های میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی قرار می‌دهد. تحولات دیجیتال و توسعه پرشتاب فنآوری ارتباطات، حضور مداوم ابزارهایی چون گوشی موبایل هوشمند در یک سو و دکل‌ مخابرات مانند دکل ایرانسل، دکل همراه اول و دکل رایتل در سوی دیگر را هر روز چشم گیرتر می‌کند.
نحوه تاثیر این ابزارها بر سلامت انسان نه تنها محققان را در سطوح مختلف مشغول کرده، بلکه باورهای عمومی را هم به شدت تحت تاثیر قرار داده است. باورهایی که در برخی موارد پایه درستی در واقعیت‌های اثبات شده علمی ندارند.

شنبه 15 تير 1398
خطرات استفاده از VPN

امنیت VPNهای رایگان

خطرات استفاده از VPN

(6)

در اپلیکیشن‌های فیلترشکن رایگان موسوم به VPN، حفره‌های امنیتی زیادی وجود دارد که داده‌های شخصی کاربران را شدیدا به مخاطره خواهد انداخت و حریم خصوصی آنها را نقض خواهد کرد.

سه شنبه 4 تير 1398
 حملات فیشینگ با کمک مترجم گوگل

حملات فیشینگ با کمک مترجم گوگل

حملات فیشینگ با کمک مترجم گوگل

(4)


هکرها از مترجم گوگل سوء استفاده می‌نمایند. موضوع از این قرار است که آنها برای مخفی نگاه‌داشتن وب‌گاه‌هایی که برای حملات فیشینگ طراحی شده‌اند از مترجم گوگل استفاده می‌کنند.

سه شنبه 4 تير 1398